Nisan 21, 2019 Orgonit nedir?

Orgonit nedir?

Orgonit nedir? Orgon enerjisi nedir?

Orgonit nedir? Orgonitin faydaları nelerdir? Son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan Orgonit hakkında bilgi vermek için biraz tarihinden bahsetmemiz gerekir.

Orgonit 1930’lu yıllarda psikanalist ve psikiyatrist olarak dünyaca ünlü bilim insanı Wilhelm Reich araştırmaları sonucu ortaya çıkmıştır.

Wilhelm Reich, Orgon enerjisi üzerine araştırmalar ve çalışmalar yapmıştır. Günümüzde ‘Orgonomi bilimi de adını buradan almıştır. Bu bilim dalı doğanın nasıl işlediğini baz alır. Reich’ın orgonomi üzerine yaptığı çalışmaları pek çok kitap, makaleler hatta yayımlanmamış el yazılarından oluşmaktadır.

Orgonit; organik ve inorganik materyaller kullanılarak evrensel yaşam enerjisi olarak adlandırılan ‘orgon Enerjisi’ üreten bir mekanizmadır. 

Orgonit evrensel enerjiyi çeken, yine kendi içinde bu enerjiyi  iten ve tutan bir mekanizmadır. 

Orgonit içerisinde %50 organik ve %50 inorganik materyaller kullanılmalıdır.

Orgonitin içeriği organik madde olarak reçine ve inorganik materyal olarak metal kullanılmıştır. Daha sonra piezoelektrik üretmesinden dolayı kuvars kristali de bu düzeneğe ana materyal olarak eklenmiştir.

Reçinenin kuruma sürecinde ise büzülmesi sonucu kuvars kristalini daha fazla sıkıştırır. Kuvars kristalinin basınç altında kalmasıyla piezo elektrik üretmesine neden olur.

Kuvars kristali şayet basınç altında tutulursa sürekli piezoelektrik üretir. Bunu da reçine içerisinde sıkıştığı için sürekli yapar. Reçine, akışkandır ve kuruma sürecinde büzüşür. Kuvars kristalini de sürekli sıkıştırır. Sertliği, çok sert olan reçine artık sabit bir ayarda sürekli basınç uygular ve bu basınçla hiç bitmeyen bir enerji üretimine neden olur.

Metal talaşları

Orgonit içerisinde ayrıca metal talaşları veya parçaları yer alır.

Bakır tel, sargı, demir çivi, pirinç, alüminyum, mıknatıs gibi talaş parçaları kullanılır.

Metallerin reçine ile itme – çekme kuvveti oluşturmasıyla Wilhelm Reich’in Orgon enerjisini bu şekilde elde etmesi mümkün olmuştur. Bu çok önemli bir detaydır.

Elektromanyetik bir ağın içinde bulunuyoruz ve havadaki dalgaların tamamı ölü enerjidir.  Orgonitler bu ölü enerjileri canlı- yaşam enerjisi olarak dönüştürme özelliğine sahiptir.

Bu özelliği keşfeden bilim insanı Wilhelm Reich kendi zamanında bu çalışmaları üzerine yasaklanarak bir takım sorunlar yaşamıştır. Kuvars kristali kullanmadan yani metaller aracılığı ile elde ettiği sonuçlar kanserli hücreyi iyileştirecek bir aşamaya gelmiştir.

Sağlıklı yaşam alanı oluşturur. Bedene nüfuz eden iyonlar DNA’ların bozunumuna karşı direnç oluşturur, hücrelere canlılık kazandırır.

Orgonit elektromanyetik radyasyondan korunmak, chemstrail atıklarından etki almamak için kullanılabilir. Boyutlarına göre bir oda veya evin tamamına enerji yayar. Zararlardan korunmak ve daha sağlıklı yaşam alanları için kullanılabilir.

Bilim insanı Wilhelm Reich’in varsayımları ile ortaya çıkan bu mekanizmanın faydalarının yayılmasını ve daha fazla kişiye pozitif enerji olarak aktarılmasına aracı olmaktır.

Orgonit bir mekanizmadır ve cihaz gibi çalışır. Evrensel yaşam enerjisi olarak bilinen Orgon enerjisi üretir

Ortamdaki negatif enerjiyi çeker, pozitif enerji olarak ortama yayar.

Orgonit, bulunduğu her alanda işlevini kendi kendine sürdürür.  Değişik şekillerde olması ve ağırlığına göre etkisinde farklılıklar olmaktadır

Orgonit nedir? sorunuza yeterli cevap alamadıysanız Blog yazılarımızda daha detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Tıkla
Merhaba yardıma ihtiyacınız mı var?
Powered by