Mayıs 25, 2018 Orgonitin tarihçesi

Orgonitin tarihçesi

Orgonitin tarihçesi ve bilimsel keşfi

Orgonitin tarihçesi ilk olarak enerjisini 1897-1957 yılları arasında yaşamış olan Dr.Wilhelm Reich ile başlar.

Wilhelm Reich

Wilhelm Reich

Wilhelm Reich, Avusturyalı bir psikanalisttir. Psikiyatri tarihinin en radikal isimlerden biridir.

Orgon enerjisi ile çalışmalara başladığı tarih bilinmese de 1954 yılına kadar olan sürede çalışmalarına devam etmiştir.

Dr.Wilhelm Reich’in Orgon enerjisi ile çalışmalara başladığı tarih bilinmese de 1954 yılına kadar olan sürede çalışmalarına devam etmiştir.

Dr.Wilhelm Reich Japonya’da Qi,Yunanistan’da eter, Çin’de  chi genel manada ise Prana olarak da bilinen evrensel yaşam enerjisini ortaya çıkaran ve bunun üzerinde çeşitli çalışmalar yapmıştır.

Derin bilgisi ve potansiyel çalışmalarının halka ulaşmasını önlemek için kitapları yakılmış,  Ancak ne var ki iyi şeyler her zaman gün yüzüne çıkacaktır! 

Kendi zamanında insanlar veya ajanslar buna engel olabilse de, güzel ve iyilik içeren her şey mutlaka etkisini gösterecektir.

 

Orgon akümülatörü

Orgon akümülatörü

Dr.Wilhelm Reich çalışma süresi içerisinde ORAC da denilen Orgon akümülatörünü Sac ve Taş yünü ile kaplanmış kontrplaktan yapmıştır. Tedavi etkisine sahip güçlü bir orgon etkisi yaratmayı amaçlamıştı.

Wilhelm Reich yaptığı bu alet içerisinde kanserli farelerle deney yapmış ve bu Orgon akümülatörü içerisinde kalan kanserli farelerin dışarıda kalan farelere nazaran daha uzun bir yaşam sürdüklerini tanık olmuştur. Bunun üzerine hastalıklı olan kişiler üzerinde  çalışmalarına devam etmiştir.

Cloud buster

Cloud buster

Wilhelm Reich 1951 yılında Cloud buster denilen oyuk metal borulardan oluşan bir cihaz yapmıştır. Orgon enerjisini atmosfere iletebileceğini düşündü. İsimsiz bir tanığın anlatımına göre yağmur için yardım isteyen bir çiftçiye bu sistemi kurmuş ve aynı günün sonunda yağmurun yağmaya başladığı görülmüştür.

Gıda ve ilaç sektörünün bağlı olduğu Gıda ve İlaç dairesi, bu olaydan sonra, Orgon Akümülatörünün satışının yasaklanmasını mahkeme kararı ile sağlayarak,çeşitli girişimlerle Wilhelm Reich’e engel olunmuş ve yapılmış olan Orgon Akümülatörleri ve projesi ile ilgili bilgiler dökümanlar yakılarak yok edilmiştir.

Wilhelm Reich’e bu yapılanlarla kalınmamış 1957 yılının Mart ayı içerisinde tutuklanmış ve 1957 yılının 3 kasımında hücresinde ölü olarak bulunmuştur.

Karl Hanz Welz

Karl Hanz Welz

Orgonit günümüzde bilindiği gibi Avusturyalı olan Karl Hanz Welz tarafından yapılmıştır.

Orgonit, reçine içerisinde metal parçacıklarından oluşan bir cihazdır. Karl Hanz Welz, 1991 yılında Orgonit oluşturarak Wilhelm Reich’in tasarladığı Orgon akümülatörünü geliştirdi.

Don Carol Croft

Don Carol Croft

Don Carol Croft, Organik fiberglass reçine ile inorganik maddeleri karıştırıp Orgonit akümülatörüne benzer sonuçlar verdiğini keşfetniştir. Fiberglass organik reçine ve inorganik maddeler olan metaller bir arada orgon enerji akümülaötrü gibi eterik enerjiyi çekmiştir.

Bu çalışmaları 2000 yılında Orgonit’in de gelişimine katkı sağlamıştır.

 

Negatif iyon

Kuvars kristali, reçine içerisinde sıkışarak ürettiği piezoelektrik etkisi ile enerjiyi güçlendiriri. Bu esnada ise negatif iyon üretir. Negatif iyon hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz. Tıklayın

Negatif iyon, prana, yaşam enerjisi, chi olarak bilinen evrensel yaşam enerjisi olarak dışarıya salınır.

Orgonit kullanımı günümüzde artık dünyanın her yerinde az veya çok bilinen bir cihaz olarak pek çok yaşama güzel ve olumlu sonuçlar doğuran etkiler bırakmaktadır.

Her evde bir orgonit kullanmak içinde bulunduğumuz koşullarda artık bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Orgonit dünyası ile iletişime geçerek özel sipariş verebilirsiniz.

Tıkla
Merhaba yardıma ihtiyacınız mı var?
Powered by