Orgonitin Keşfi

Orgonitin Keşfi, Orgon Akümülatörü

Orgonitin keşfi

Orgonitin keşfi aslında 1775’te Dr. Franz Anton Mesmer’e dayanır. Mesmer, metallerin insanlar ve hayvanlar üzerindeki etkisi ile uğraşmıştır. Demir talaşlarını kullanarak ahşap fıçıları doldurmuştur.

Wilhelm Reich ile Orgonitin keşfi

Wilhelm Reich ile Orgonitin keşfi
Wilhelm Reich ile Orgonitin keşfi

20. yüzyılın başlarından ise bilim adamı Dr. Wilhelm Reich, Orgon enerjisiyle ilgili çalışmalar yürütmüştür ve orgon enerjisini ölçme yöntemini geliştirmiştir. Wilhelm Reich, Avusturyalı bir psikanalisttir. Psikiyatri tarihinin en radikal isimlerden biridir. Dr.Wilhelm Reich’in Orgon enerjisi ile çalışmalara başladığı tarih bilinmese de 1954 yılına kadar olan sürede çalışmalarına devam etmiştir.

Dr.Wilhelm Reich Japonya’da Qi,Yunanistan’da eter, Çin’de  chi genel manada ise Prana olarak da bilinen evrensel yaşam enerjisini ortaya çıkaran ve bunun üzerinde çeşitli çalışmalar yapmıştır.

Derin bilgisi ve potansiyel çalışmalarının halka ulaşmasını önlemek için kitapları yakılmış,  Ancak ne var ki iyi şeyler her zaman gün yüzüne çıkacaktır! Kendi zamanında insanlar veya ajanslar buna engel olabilse de, güzel ve iyilik içeren her şey mutlaka etkisini gösterecektir.

Hastaneler, huzur evleri, elektrik direkleri, trafolar, ofisler, nükleer ve kömür yakıtlı elektrik santralleri gibi yerlerde elektrikli cihazlar güçlü negatif radyasyon yaymaktadır.

Orgon akümülatörü

Dr.Wilhelm Reich çalışma süresi içerisinde ORAC da denilen Orgon akümülatörünü Sac ve Taş yünü ile kaplanmış kontrplaktan yapmıştır. Tedavi etkisine sahip güçlü bir orgon etkisi yaratmayı amaçlamıştı.

Wilhelm Reich yaptığı bu alet içerisinde kanserli farelerle deney yapmış ve bu Orgon akümülatörü içerisinde kalan kanserli farelerin dışarıda kalan farelere nazaran daha uzun bir yaşam sürdüklerini tanık olmuştur. Bunun üzerine hastalıklı olan kişiler üzerinde  çalışmalarına devam etmiştir.

Orgon akümülatörleri, herhangi bir elektrik veya mekanik kontrol olmaksızın, içinde yüksek bir POR konsantrasyonu oluşturan organik ve inorganik tabakalardan oluşan bir kabindir.

Cloud buster

Cloud buster
Cloud buster

Wilhelm Reich 1951 yılında Cloud buster denilen oyuk metal borulardan oluşan bir cihaz yapmıştır. Orgon enerjisini atmosfere iletebileceğini düşündü. İsimsiz bir tanığın anlatımına göre yağmur için yardım isteyen bir çiftçiye bu sistemi kurmuş ve aynı günün sonunda yağmurun yağmaya başladığı görülmüştür.

Gıda ve ilaç sektörünün bağlı olduğu Gıda ve İlaç dairesi, bu olaydan sonra, Orgon Akümülatörünün satışının yasaklanmasını mahkeme kararı ile sağlayarak,çeşitli girişimlerle Wilhelm Reich’e engel olunmuş ve yapılmış olan Orgon Akümülatörleri ve projesi ile ilgili bilgiler dökümanlar yakılarak yok edilmiştir.

Wilhelm Reich’e bu yapılanlarla kalınmamış 1957 yılının Mart ayı içerisinde tutuklanmış ve 1957 yılının 3 kasımında hücresinde ölü olarak bulunmuştur.

İkinci en önemli buluşu esas olarak çöllerdeki kuraklığı sona erdirmek için kullanılan cloudbuster’dır. Cloudbusters bulutları hedef alır ve amacı orgon enerjisi ile yağmur yağdırmaktır.  Bunun için bulut avcısı olarak tanımlanır.

Karl Hanz Welz

Karl Hanz Welz
Karl Hanz Welz

Karl Hanz Welz, 1991 yılında Orgonit oluşturarak Wilhelm Reich’in tasarladığı Orgon akümülatörünü geliştirdi.

Orgonit günümüzde bilindiği gibi Avusturyalı olan Karl Hanz Welz tarafından yapılmıştır.  1980’lerde Wilhelm Reich tarafından inşa edilen orgone akümülatörlerinden daha iyi sonuçlar elde eden kendi formunu ve fikrini buldu.

Orgonit, reçine içerisinde metal parçacıklarından oluşan bir cihazdır.  Metal yongaların organik sentetik reçine ile birlikte kullanılması, DOR’un sadece türetilmesini değil, aynı zamanda POR’a da dönüştürülmesini sağlamıştır.

Don Carol Croft

Don Carol Croft
Don Carol Croft

Don Carol Croft, Organik fiberglass reçine ile inorganik maddeleri karıştırıp Orgonit akümülatörüne benzer sonuçlar verdiğini keşfetmiştir. Fiberglass organik reçine ve inorganik maddeler olan metaller bir arada orgon enerji akümülaötrü gibi eterik enerjiyi çekmiştir.

Çalışmalarında Orgonite değerli taşlar ekleyerek DOR’dan POR’a dönüşmüş bir enerji elde ettiler.   Wilhelm Reich buluşu Don Croft tarafından daha da geliştirildiChembuster olarak yeniden adlandırılan ve değerli taşlarla donatılmış bulut avcıları,  etkili bir şekilde nötralize edebildiler veya diğer orgonitler gibi negatif enerjileri pozitif enerjilere dönüştürdüler.

Croft, eterik enerjilerle yoğun bir şekilde ilgilenen eşi Carol’dan büyük destek aldı.

Dünyanın dört bir yanında birçok insan, bu birkaç araştırmacının, doktorun ve bilim adamının gayreti ile yaratılan bu buluştan faydalanmaktadır.

 

Orgonitin Keşfi, Orgon Akümülatörü Bu yazı kaynak belirtilmeden izinsiz kullanılamaz. Telif hakkına tabidir. Diğer yazılara da göz atabilirsiniz

Başa dön