Orgonit zararlı mı?

Orgonit zararlı mı? Epoksi reçine güvenli mi? 

Orgonit zararlı mı? Epoksi kanserojen mi?

Orgonit zararlı mı? günümüzde en portatif hali ile piramidal veya yassı şekillerde evlerimize girer oldu. Orgonit aslında bir taş değil reçine ile yapılan içine çeşitli metaller eklenerek negatif iyon üreten bir cihaz mantığı ile çalışır.

Orgonitin üç ana unsuru vardır;

  • Kuvars kristali
  • Epoksi reçine
  • Bakır sarmal, çeşitli metal talaşları

Epoksi reçine sıvı ve akışkan bir maddedir. Kuvars ve metalleri bir arada tutmak için kullanırız. epoksinin ana işlevi zaten bir yapıştırıcı özelliği taşımasıdır. Orgonitte kullanılma nedeni tüm meteryalleri bir arada tutmasıdır. Sıvıdır ve şekil aldığı kapta bir süre bekletildikten sonra kabın şeklini alarak kurur. Kurudukça çok sert hale gelir.

Orgonit Dünyası ürünlerinin tamamı ‘solventsiz epoksi reçine‘ ile imal edilmektedir.

Dolayısıyla Solventli epoksi reçine ile karıştırılıp, zararlı olduğu hakkında asılsız iddialar, fikirler ortaya atılmış olabilmektedir.

Reçine türlerinden biri olan ‘Solventli epoksi reçine’ bilindiği üzere sağlığa zararlıdır. Ancak su bazlı ve solventsiz 2 .eşit daha reçine vardır. 3 çeşit epoksi reçine var ve Orgonit Dünyası olarak kullandığımız reçine Solventsizdir.

Epoksi kanserojen mi?

Solventsiz epoksi reçine, kullanıcılar için sağlığa zararlı değildir. İmalat esnasında imalatçı için ortaya çıkan gazdan ötürü sadece bir risk oluşturabilir. Maske ve eldiven yardımıyla gerekli korunma ile imalatçı rahatlıkla kullanır.  Kuruduktan sonra kullanıcılar için insan sağlığı üzerinde herhangi bir zararı tespit edilmemiştir. Solventli reçinede zararlı madde bulunmaz ve her alanda kullanılabilmektedir.

Kullandığımız epoksi solventsiz olduğu için kanserojen etkisi tespit edilmemiştir.

Orgonit kolye daha çok tene yakın tutulduğu için kullanıcıları  tedirgin edebilmektedir.  Sağlığa zararı olmadığı gibi süreklşi enerji üreten bir cihaz gibi çalıştığı için aksine faydaları saymakla bitmez.

Orgonit havalada yakaladığı iyonları dönüştürüp ortamın enerjisini değiştirir, sürekli zararlı dalgaları nötrleyerek nefes almamızı sağlamak için çok büyük bir destekleyicidir. Orgonit zararlı mı? Kesinlikle değil!

Orgonitin yaydığı negatif iyonlar hakkında detaylı bilgi ve bilimsel çalışmaların yer aldığı araştırmalara diğer yazılarımızdan göz atabilirsiniz.

Negatif iyon nedir? Orgonit ve Negatif iyon

Negatif iyon bilimsel çalışmalar Orgonit ve negatif iyon

 

Başa dön